RODO    Szybki kontakt: 505-762-063, 507-527-887 

Fotografia ślubna

  

* wybierz pakiet usług foto

- PAKIET STANDARDOWY -


- PAKIET MAX -


- PAKIET MAX 2+1 -


- kliknij tutaj by uzyskać informacje -

 

 

 


 1. Informacje ogólne

           Naszym priorytetem jest uchwycenie szczerych emocji, niepowtarzalnych sytuacji oraz nastroju chwili. Podczas pracy nie zmieniamy biegu wydarzeń, nie wpływamy na rzeczywistość. Fotografujemy z zaskoczenia, przez co materiał jest naturalny i prawdziwy. Praca fotografa ślubnego pozwala nam towarzyszyć ludziom w wyjątkowym momencie ich życia. Chcemy, aby nasze fotografie przywoływały piękne wspomnienia i stanowiły ponadczasową pamiątkę przeżyć jakie towarzyszyły w dniu ślubu.

2. Kwestie techniczne

           Posiadamy profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz filmowy. W swojej pracy wykorzystujemy aparaty pełnoklatkowe. Używamy wysokiej klasy obiektywów NIKKOR, które pozwalają używać dowolnego zakresu ogniskowych bez utraty jasności oraz jakości obrazu. Zawsze posiadamy przy sobie parę aparatów i jesteśmy przygotowani na ewentualną złośliwość rzeczy martwych.

3. Stałki, zoomy, światło F2.8, światło F1.4, z lampą, bez lampy, światło zastane - o co w tym wszystkim chodzi ?

           Ogólny pęd do zdjęć nazwijmy to artystycznych (rozmazanych, poruszonych, innych kolorystycznie), które uzyskuje się przez otwieranie przysłon obiektywów do maksymalnych otworów, zwiększanie czułości ISO, zwalnianie migawki i przede wszystkim wystrzeganie się lampy błyskowej my akurat sobie darujemy. Lampa błyskowa nie gryzie i umiejętnie użyta niweluje na zdjęciach efekt zaszumienia i rozmycia. W naszej pracy zarówno na etapie wykonywania zdjęć, jak również podczas późniejszej cyfrowej obróbki staramy się, aby uzyskać zdjęcia w możliwie najlepszej jakości.
W razie potrzeby używamy bezprzewodowego systemu wyzwalania lamp błyskowych. Takie lampy zamocowane są na oddzielnych statywach a ich światło zostaje rozproszone przy pomocy dyfuzorów i parasolek fotograficznych.

Fotografując zwracamy uwagę na to, aby nasze zdjęcia były:

  • wykonane zgodnie ze sztuką,
  • ostre,
  • wolne od nadmiernych szumów,
  • odpowiednio doświetlone,
  • poprawne kolorystycznie,
  • w miarę potrzeby wyretuszowane.


Efekty naszej pracy można zobaczyć oglądając PORTFOLIO

 

4. Pakiety

          Szczegółowe informacje na temat tego co otrzymuje Młoda Para - kliknij tutaj

5. Rezerwacja terminu

           Termin można zarezerwować mailowo, bądź telefonicznie. Najlepszą i preferowaną przez nas formą rezerwacji terminu jest spotkanie osobiste, na którym można spokojnie omówić wszelkie warunki współpracy oraz zapoznać się z bogatym portfolio, które nie jest zamieszczone na stronie. Wyznajemy zasadę "kto pierwszy ten lepszy". Na pytanie: kiedy najlepiej rezerwować termin? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Są Pary Młode, które podpisują umowę 2 lata wcześniej, a zdarzają się również umowy podpisane na miesiąc przed terminem. Termin zajęty to podpisana umowa oraz wpłacony zadatek w wysokości 500zł.

6. Plener

          Według naszego doświadczenia najbardziej odpowiedni czas na plener to dzień inny niż dzień wesela. Można wtedy poświęcić więcej czasu na wykonanie ciekawych ujęć.
W naszej pracy nie ma ograniczeń czasowych. Ważniejsze jest to, aby plener był zrobiony dobrze niż to, aby nie trwał więcej niż 2h i 15 minut :)

7. Do której godziny trwa reportaż ślubny ?

          Nie mamy sztywnej godziny zakończenia pracy. Zazwyczaj jest to około 1-2 w nocy. Jest to czas, kiedy wszystko co warte uchwycenia prawdopodobnie się wydarzyło a dalsza obecność fotografa na weselu dla większości "wesołej" części biesiadników jest zbędna.

8. Szczegóły usługi

          Wszystkie szczegółowe ustalenia odnośnie reportażu omawia się około tygodnia przed terminem. Jest to czas, w którym wszystko jest zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Szczegóły można ustalić na spotkaniu osobistym lub też drogą mailową. Na życzenie Pary Młodej wysyłamy do wypełnienia kwestionariusz, w którym zawarte są techniczne pytania odnośnie wesela. Po wypełnieniu takiego kwestionariusza w większości przypadków uzyskuje się odpowiedzi na wszystkie pytania.

9. Pozwolenie Kurii do fotografowania uroczystości kościelnych

          Oczywiście posiadamy takie pozwolenie.

10. Po jakim czasie dostaniemy zdjęcia ?

          Staramy się pracować tak aby finalizacja zlecenia odbyła się 2-3 miesięcy od daty ślubu. Czasem jest to szybciej niż jeden miesiąc. Czas oczekiwania zależy od ilości zleceń w danym terminie.